Ahşap Bahçe Şemsiyesi Yuvarlak Model Otantik

Ahşap Vadi ile bahçenizde dekoratif ürünler ile kalite ve şıklığı yansıtın! Bahçe mobilyalarımız ile hem ihtiyaçlarınızı karşılayın hem de dekoratif ürünlerle ile şıklığınızı koruyun!

  • 3 × 3 Ölçü
  • Net Ağırlık: 180 Kg
  • 9 × 9 Ahşap Kalınlığı
SKU: 31
Ürün Stokta
Kategorisi: Otantic Model

Bu Ürüne Ait Müşterilerimizden Gelen Görseller


Ahşap Bahçe Şemsiyesi

Mükemmel ahşap bahçe şemsiyesi burada! Şemsiyeli doğru ahşap bahçe şemsiyesi bulmak için temel ipuçları.


Bahçenizi daha da konforlu hale getirmek ister misiniz? Ahşap bahçe şemsiyesi deneyin!
 

Bahçenizi dekore etmeye ve daha rahat hale getirmeye mi çalışıyorsunuz yoksa bunu yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu durumda, satın alma listenize kesinlikle ahşap bir bahçe şemsiyesi eklemeyi düşünmelisiniz. İşte nedeni.


⦁ Ahşap bahçe şemsiyesi eklemek, yalnızca genel atmosferi iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm bahçeyi göze daha hoş hale getirir!


⦁ Güzel bir sabah güneş banyosu yapmak için mükemmel bir yer olsa da, uzun süre dışarıda kalmayı planlıyorsanız, misafiriniz veya kendiniz için ahşap bahçe şemsiyesinin altında gölgelikli dinlenme alanları oluşturmak isteyebilirsiniz.


⦁ Ahşap bahçe şemsiyesi tercih edilmesinin sebeblerinden biri de mobilyanızın yağmurdan ıslanmasını önleyebilmesi ve ayrıca nemin neden olduğu sorunları önleyebilmesidir. 

 

Bahçe şemsiyesi ya da ahşap şemsiye alırken hakkında daha fazla bilgi edinin!
    
Kendinize bir bahçe şemsiyesi ya da size en uygun ahşap bahçe şemsiyesi almak için bu ürünlerin farklılıklarını ve çeşitlerini bilmeniz gerekir. Bahçe takımları için farklı malzeme, boyut ve amaçlarla yapılan dış mekan şemsiyeleri bulunmaktadır. Sipariş vermeden önce hem farklılıkları hem de kendi ihtiyaçlarınızı anladığınızdan emin olun! Aşağıda, kendi şemsiyeli bahçe mobilyalarınızı seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz bazı genel kriterler bulunmaktadır!

  

Bahçe takımları için şemsiyelerin boyutu açısından dikkate alınması gereken iki şey vardır: yükseklik ve çap. Doğru yükseklik ve çapta bahçe setleri için şemsiyenizi seçmek için öncelikle Bahçenizin boyutunu ve dış mekan mobilyalarınızı bilmeniz gerekir.

 

Yükseklik: Bahçe seti için genellikle şemsiyenin yüksekliğini kanopinin genişliğine veya çapına bağlı olarak seçtiğimizi unutmayın. Örneğin, kanopi ne kadar büyükse, kanopinin genişletilmesi ve uygun şekilde saklanması için o kadar fazla yüksekliğe ihtiyacınız olabilir.
    Çap/Genişlik: Ahşap bahçe şemsiyesine sahip olmanın asıl amacı dinlenecek gölgeler yaratmak olduğundan, genellikle kanopinin çapı yuvarlak bir masadan en az 120 cm daha uzun veya genişliği en az 60 cm olur. Yeterli kapsama alanı elde etmek için bir dikdörtgen masanın her iki yanından (2 m) daha uzun. Bölgeye bağlı olarak en yaygın boyutlar 2,7 m, 2,5 m,  2,3 m ve 2,0 m çapındadır; ancak Türkiye pazarında özellikle 2,7 m ve 2,3 m olarak ve bunlardan da daha fazla boyut bulunmaktadır. Bahçeniz geniş veya rüzgarlı ise bahçe şemsiyenizin daha sağlam olması için daha geniş bir tente almayı da düşünebilirsiniz.

 

⦁    Çerçeve malzemesine göre


Malzemelerine bağlı olarak, bahçe mobilyaları için şemsiyeleri kabaca iki türe ayırabiliriz: metal bahçe şemsiyesi ve ahşap bahçe şemsiyesi. Farklılıkları ve bahçe mobilyaları için kendinize ne tür bir şemsiye alacağınız konusundaki kararınızı nasıl etkileyebileceklerini öğrenelim!

 

Metal: 


Hafifliği, çeşitli renk seçenekleri ve ahşaba göre daha yüksek dayanıklılığı nedeniyle en yaygın metal şemsiye malzemelerinden biri de alüminyumdur. Ancak, aynı zamanda daha yüksek bir maliyeti vardır ve bakımı ve onarımı daha pahalı olabilir. Örneğin, metal mobilyaların onarımı ve bakımı genellikle profesyonel yardım veya değiştirme gerektirir.


Ahşap:


Öte yandan, daha düşük maliyeti ve daha yüksek esnekliği nedeniyle, bahçe mobilyaları için şemsiye seçimi söz konusu olduğunda, ahşap hala çoğu insanın ilk tercihidir. Ahşap bir bahçe şemsiyesinin kendi başına bakımı veya onarımı daha kolaydır ve ayrıca insanların ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri çeşitli ahşap türleri vardır. En önemlisi, daha doğal ve sürdürülebilir bir seçenektir.  

 

Şekle göre 
    
Ahşap bahçe şemsiyenizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da hangi şekli seçeceğinize karar vermektir. Masanızın şekline bağlı olarak bahçe mobilyaları için şemsiyenizin şeklini seçmek en yaygın ve bariz yoldur. Buna ek olarak, ihtiyacınız olan gölge miktarını da göz önünde bulundurabilirsiniz çünkü belirli kanopi şekilleri diğerlerinden daha fazla gölge sağlar. Bulabileceğiniz en yaygın şekiller yuvarlaktır veya bazıları sekizgen, kare ve dikdörtgen olarak adlandırılır. 

 

Yuvarlak/Dörtgen:

 

"Yuvarlak" ifadesini duyduğunuzda, "top benzeri" daireyi düşünüyor olabilirsiniz; ancak, teras takımları için şemsiyeler için, insanların bahsettiği yuvarlak, genellikle 6 veya 8 panelli ve kenarlı bir gölgeliktir. Yani, teknik olarak, yuvarlak bir şemsiye aslında bir altıgen veya sekizgendir, bu da temelde köşeleri kesilmiş bir kare olduğu anlamına gelir. Ve yuvarlak bir şemsiyenin boyutu genellikle çap olduğundan ve kare bir şemsiye için uzunluk anlamına geldiğinden, yuvarlak bir şemsiye, aynı boyutta olsalar bile kare bir şemsiyeye kıyasla daha küçük bir gölge kaplamasına sahip olacaktır.

 

Kare:


Bahçe setleri için kare bir şemsiye daha basittir; bunun boyutu uzunluk olacaktır. Şu anda piyasada bu şekilde şemsiyeli bir ahşap bahçe şemsiyesisı için bulabileceğiniz en yaygın boyut genellikle 6,5 ft'dir (198 cm), ancak daha büyük olması nedeniyle kare bir şemsiyenin yuvarlak olandan daha yüksek bir fiyatla geldiğini unutmayın. kapsama. 

 

Dikdörtgen:

 

Ya bahçe masanız ne yuvarlak ne de kare değilse? Endişelenmeyin, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli dikdörtgen bahçe şemsiyeleri de var. Sadece önce masanızın ölçüsünü aldığınızdan emin olun ve oturma alanı için kaplamanız gereken ekstra alanı hesaba katın. Yine, yeterli kapsama alanı elde etmek için bir dikdörtgen masanın her bir kenarından en az 2 ft (60 cm) daha uzun bir genişliğe sahip olmanız önerilir.

 

⦁ Kumaşa göre

 

Ahşap bahçe şemsiyeniz için ne tür bir kumaşa ihtiyacınız olduğuna karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Göz önünde bulundurabileceğiniz bazı ortak özellikler, kumaşın UV direnci, su direnci, kalınlığı, dokunuşu, büzülebilirliği vb. Örneğin, şemsiyeli daha küçük bir ahşap bahçe şemsiyesisı alacağınızı zaten biliyorsanız, daha kolay daralan kumaşlardan kaçınmak isteyebilirsiniz. Kumaşa ek olarak tentenin rengi de bazen UV direncini etkileyebilir; renk ne kadar koyu olursa direnç o kadar iyi olur. İşte bir göz atabileceğiniz bahçe setleri için şemsiyelerde kullanılan en yaygın üç kumaş.
  
Olefin:
    
Olefin solüsyonla boyanmış bir kumaştır ve dayanıklı, temizlemesi kolay veya leke tutmaz bir şey arıyorsanız harika bir seçim olacaktır. Genellikle halılarda kullanıldığı görülür ve suyu, karı ve hatta çamuru kolayca işleyebilir. Bu özel kumaş onlarca yıldır kullanılmaktadır; bu nedenle, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli renkler, dokular ve stiller vardır. Ek olarak, Olefin, parlak renkleri tuttuğu ve solmaya karşı iyi direnç gösterdiği için (ancak akrilik kadar iyi değil) görünüm için iyidir! Genel olarak Olefin, fiyat noktası için kesinlikle büyük bir değere sahiptir. 

Akrilik:

Akrilik aynı zamanda bir tür solüsyonla boyanmış kumaştır, yani bitmiş iplik veya kumaş yerine hammaddelerin kendilerinin boyanması, rengin çok uzun ömürlü olmasını sağlar. Akrilik kumaş ayrıca UV korumasında en iyilerden biridir ve küflenmeye karşı dayanıklıdır, bu da onu şemsiyeli ahşap bahçe şemsiyesisı yapmak için kolayca en iyi malzemelerden biri yapar.
    

Polyester:

Bu üç tür arasında Polyester, maliyet açısından en ucuz olanıdır, ancak uygun şekilde seçilip işlenirse iyi performanslar da sunar. Polyester daha az UV direncine sahip olduğundan, dış ortamlarda daha uzun süre dayanması için özel cilalarla işlem görmesi gerekir. İyi çalışan ancak daha az maliyetli olan şemsiyeli bahçe mobilyaları arıyorsanız, polyester kesinlikle harika bir seçimdir.

 

⦁ Şemsiye tipine göre
    
 

Pazar Şemsiyeleri

 
Market Şemsiyesi, ortasında düz bir direk bulunan tipik bir şemsiye türüdür; ilk olarak pazardaki veya yemek arabalarındaki satıcıları ve müşterileri güneşten, yağmurdan ve hatta kardan korumak için yapılmıştır. Günümüzde daha çok pazar alanlarında kullanılmaktadır. 


Konsol Şemsiye
 

Off-set şemsiye olarak da adlandırılan Cantilever Şemsiye, market şemsiyesinden farklı olarak bir destek tabanına ve şemsiyenin yan tarafında duran direğe sahiptir. Yani, kanopiyi alttan merkezden desteklemek yerine, direk kanopiyi yukarıdan tutarak daha fazla alan, hareket alanı ve esneklik sağlar. Bununla birlikte, konsol şemsiyelerin, sabit olması ve kanopiyi tutan uzun direği desteklemesi için pazar şemsiyelerinden çok daha ağır ve daha az taşınabilir olabileceğini unutmayın. 


Devrilen Şemsiye

Devrilen şemsiye, ek bir dönme özelliği ile birlikte gelen bir tür bahçe şemsiyesidir; Kanopinin sabit bir açıda kalması yerine direğin yan tarafına doğru eğilmesine imkan verecek şekilde düz direk üzerinde bir mafsal ile tasarlanmıştır. Gün boyunca güneş ışığını engelleme söz konusu olduğunda, açılır şemsiye daha esnek olabilir. Ayrıca kullanımı ve kurulumu kolaydır. Devirme özelliği olan market şemsiyesi olarak da görebilirsiniz.
    

Kendiniz için uygun bir ahşap bahçe şemsiyesi seçin! 
Bahçenız için bir şemsiye seçme rehberi.

 
Hala hazır değil misiniz veya bu kadar farklı şemsiyeli ahşap bahçe şemsiyesi baktıktan sonra nasıl karar vereceğiniz konusunda hala kafanız mı karıştı? Endişelenmeyin, işte en iyi kararı vermek için inceleyebileceğiniz birkaç destek!

 

Metal ve Ahşap:

 
Ahşap bahçe şemsiyesi için metal ve ahşap çerçeve malzemesi arasında seçim yapmak, şemsiyenin sağlamlığını ve kullanım ömrünü doğrudan etkileyebileceğinden, sizin için "birini" almadan önce gerçekten önemli bir adımdır. Bahçe şemsiyelerinde kullanılan en yaygın metaller alüminyum ve çeliktir; her ikisi de çok dayanıklı ve suya dayanıklıdır ve normalde daha yüksek fiyatlara sahiptirler ve çarpışmaya karşı daha savunmasızdırlar. Alüminyum daha hafiftir ve sert hava koşullarına ve paslanmaya karşı mükemmeldir. Çelik daha ağırdır, ancak daha iyi çalışılır ve güçlü rüzgarlara karşı harika olabilir; çelik, alüminyum ve ahşaptan daha ucuz olabilirken, kaplama düzgün yapılmadığında daha kolay paslanır ve profesyonel onarım gerektirir.


Ahşap bahçe şemsiyeleri, ahşabın getirdiği harika tarz nedeniyle insanların evleri için tercih edecekleri başka bir yaygın seçimdir. Ahşap, dış mekan ayarları ve bahçe mobilyaları ile mükemmel uyum sağlar. Ayrıca bakımı ve onarımı daha kolaydır! Ahşap bahçe şemsiyeniz zaman zaman, genellikle yılda bir kez uygun şekilde işlendiği sürece, diğer malzemeler kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olabilir. En önemlisi, metallerden daha çevre dostudurlar ve tasarım ve stiller konusunda daha esnektirler.

 

Güneşe maruz kalma:

 
Ayrıca dış alanınızın güneşlenme miktarına ve ne kadar geniş olduğuna göre de karar verebilirsiniz. Örneğin, Adana gibi yerlerde yaşıyorsanız, daha iyi UV direncine sahip kumaşlardan yapılmış şemsiyeli bir ahşap bahçe şemsiyesi almaya odaklanmak isteyebilirsiniz. Öte yandan, Kocaeli gibi çok daha fazla yağmur yağan bölgelerde yaşıyorsanız, ahşap bahçe şemsiyesi ararken ilk önceliğiniz su geçirmezlik olmasını isteyebilirsiniz. UV direncine ek olarak, güneş yanığına yakalanmanızı önlemek için SPF de önemlidir.

 

Ağırlık:

Ağırlık, size en uygun bahçe mobilyalarını seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli unsurdur. Şemsiyenin ağırlığı, gölgelik kumaşının kalınlığından etkilenebilir ve ayrıca şemsiyenin rüzgarlara karşı sağlamlığını doğrudan etkileyebilir. Bu nedenle, bölgeniz rüzgarlı olma eğilimindeyse, genellikle daha sağlam bir şey aldığınızdan emin olun!

 

Ahşap bahçe şemsiyenizin daha uzun süre dayanması için bu adımları izleyin. 

 

Kendiniz için en iyi ahşap bahçe şemsiyesini nasıl seçeceğinizi öğrendikten sonra, onunla nasıl ilgileneceğinizi öğrenmek önemlidir. Periyodik olarak bakım ve onarım yapılan ahşap bahçe şemsiyeniz daha iyi performans gösterebilir ve en önemlisi daha uzun süre dayanabilir. 


Aşağıda, bahçe şemsiyelerinizi temizlemek için atabileceğiniz bazı kolay adımlar bulunmaktadır.

 

Kumaşlar nasıl temizlenir?

 

Ahşap bahçe şemsiyenizin tentesini temizlemek bu birkaç püf noktayı öğrendiğiniz sürece sandığınız kadar zor ve zahmetli bir iş değil.


⦁ Kirin kumaşın derinliklerine inmesini önlemek için sabun ve deterjanla ovmadan önce gevşek kiri ve kiri hafifçe kaydırın veya vakumlayın.


⦁ Hafif deterjan ve ılık su kullanmanız normal lekelerden kurtulmanız için yeterli olacaktır; deterjanı suyla karıştırarak yapabilirsiniz. Ahşap bahçe şemsiyesi temizliği için çamaşır deterjanı kullanmanızı tavsiye ederiz.


⦁ Yumuşak fırçalarla hafifçe fırçalayın (yoğun leke veya kir bulunan bölgelere biraz baskı uygulayın) ve 15 ila 20 dakika daha bekletin. 


⦁ Durulayın ve kurumaya bırakın. Şemsiyeyi ancak tamamen kuruduktan sonra kapatmayı unutmayın.

 

Çerçeve nasıl temizlenir? 


Ahşap bahçe şemsiyesi çerçeveleri, tenteden farklı olarak kumaşlar kadar sık temizlenmeye ihtiyaç duymaz ve genellikle daha az işlem gerektirir. Çerçevelerin yüzeyindeki lekeleri silmek için sadece tatlı su ve temiz bir bez kullanın. Zaman zaman, çerçevenizi gerçekten daha derinlemesine temizleme ihtiyacı hissederseniz, aşağıdakileri denemenizi öneririz: 


Ahşap çerçeveler için: iki çay kaşığı bulaşık deterjanı ve iki bardak su karışımını temiz bir beze uygulayın, çerçeveyi silin, başka bir temiz bezin üzerine temiz suyla durulayın ve kurumaya bırakın. Silerken ve durularken ahşap yüzeyi ıslatmamaya dikkat edin ve tamamen kurumadan üzerini tekrar örtmeyin.


Metal çerçeveler için: Ahşap çerçevelerle aynı şekilde, iki çay kaşığı bulaşık deterjanı ve iki bardak su karışımını temiz bir beze uygulayın, çerçeveyi silin, başka bir temiz bezin üzerine temiz suyla durulayın ve kurumaya bırakın. Ancak metal bir çerçeveniz varsa, ürününüze zarar verebilecek aşındırıcı temizleyiciler veya ağartıcı ürünler kullanmaktan kaçının. 

 

İşte aralarından seçim yapabileceğiniz bazı pratik ve güzel şemsiyeli ahşap bahçe şemsiyesileri! Ahşap vadi'de daha fazla ahşap bahçe şemsiyesi bulabilirsiniz. 

Ahşap Vadi: Kataloğumuzu incelemek için lütfen tıklayınız.

Bahçe Şemsiyeleri ve Bahçe Dekorasyon Ürünleri.

Ahşap Vadi: Tüm sorularınız için buradayız!

Daha ayrıntılı bilgi ve tüm sorularınız için lütfen aramaktan çekinmeyin.


Yukarı