Ahşap Oyuncak mı Plastik Oyuncak mı?

Bir çocuk için oyun, gelişimi ve büyümesi için çok önemlidir.  Günümüz de, çocuğunuzla etkileşime girebileceğiniz sayısız oyuncak arasından seçim yapmanız gerekir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken hususlar araştırmalara göre, yaratıcı oyunun bir çocuğun bilişsel yeteneğinin gelişimi için ÖNEMLİ olduğunu göstermektedir.  Ahşap oyuncaklarda çocuğunuza ne yapması gerektiğini öğretecek elektronik parçalar veya sesli komutlar yoktur. Böylece, çocuğunuzun hangi aktiviteleri uygun gördüğü konusunda muhakeme becerilerini kullanmasına izin vermiş olursunuz. Hayal gücünü kullanması duygusal, yaratıcı düşünme ve sosyal beceriler gibi farklı zeka türlerini de harekete geçirecektir. Mesela bulmacalar ve yapı taşları gibi klasik ahşap oyuncaklardan bazıları çocuklara matematik, motor beceriler ve problem çözme konusunda yardımcı olur.

 

Dayanıklılık ve Uzun Ömür


Kabul etmeliyiz ki, çocuklar konu oyuncaklarla oynamaya gelince pek nazik değiller. Plastik biraz dayanıklı görünse de, birçok plastik oyuncakta kullanılan boyalar ve çıkartmalar genellikle soluyor veya yırtılıyor. Öte yandan, ahşap oyuncaklar son derece dayanıklıdır ve yeni gibi görünmek için tekrar boyanabilir.  Ahşap oyuncaklar kolay kolay kırılmaz ve uzun süre dayanabilir. Bu nedenle ahşap oyuncaklar uzun ömürlüdür ve küçük kardeşlere, akrabalara veya arkadaşlara aktarılabilir. Böylece, bu mükemmel oyuncaklara kesinlikle iyi bir değer atfedeceksiniz.


Emniyet

Bir annenin çocuğu için birincil kaygısı güvenliktir. Çocuklar her şeyi ağızlarına sokmaya meyilli oldukları için ahşap gerçekten de plastik veya metale göre daha güvenli bir alternatiftir. Ne yazık ki plastik oyuncakların bir tehlikesi, özellikle de ucuza yapılanların, kolayca kırılabilmesi, potansiyel olarak keskin kenarlar ve size zarar verebilecek küçük parçalar bırakabilmesidir. Bu nedenle, çocuğunuzun oyuncaklarıyla her oynadığında güvenliğinden endişe ediyorsanız, ona kaliteli ahşap oyuncaklar vermeniz daha iyi bir seçenektir. Karşılaştırıldığında sağlam olan ahşap, bu şekilde daha az risk sunar. Ahşap oyuncaklar sadece daha güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzun sağlığı için de daha fazla tercih edilmektedir.


Zamansız görünüm ve his

Çocuklar farklı ağırlıkları ve dokuları deneyimlemeyi severler. Plastik, bir çocuğa ahşap bir oyuncağın verdiği hissi ve duyusal deneyimi yaşatamaz. Ellerinizi iyi hazırlanmış bir ahşap nesneye sürtmenin getirdiği belli bir his vardır ve çocuklar bunu herkesten daha iyi bilirler. Bu hissin üzerine ahşap oyuncakların bir odaya kattığı soyut bir unsur daha var. Bu modern görünüm ve sadelik, her odaya mükemmel bir dekor katar.

Ahşap oyuncaklar daha ucuz

Evet, doğru okudunuz. Peşin maliyeti plastik oyuncaklardan daha yüksek olsa da, ahşap oyuncağın ömrü plastikten önemli ölçüde daha uzundur. Aynı plastik oyuncağı kolayca kırıldığı için veya yeni piller almaya devam etmek yerine, tahta bir oyuncak onlarca yıl boyunca ailenize eşlik edebilir! Bu, oyuncakları başkalarına aktarıp yeniden kullanabileceğiniz ve uzun vadede paradan tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca pilsiz ve elektrikli bileşenler içermeyen oyuncakların bakımı çok daha kolay ve ucuzdur. Kısa dönem maliyeti daha yüksek olsa da, uzun dönem maliyeti size cebinizden büyük bir tasarruf sağlayacaktır. 


Çevre dostu


Genel olarak konuşursak, ahşap oyuncaklar biyolojik olarak parçalanabilir doğası ve geri dönüştürülebilirliği nedeniyle plastikten daha çevre dostudur. Çöp sahalarını insan yapımı plastik ürünlerle doldurmak yerine çocuğunuza çevreye geri kazandıracak oyuncaklar alabilirsiniz. Çocuğunuza her ahşap oyuncak verdiğinizde, gezegenimizi kurtarmada üzerinize düşeni yapmış oluyorsunuz ve sonuç olarak bu değerleri çocuğunuza aktarıyorsunuz. Organik, yenilenebilir ve sürdürülebilir kaynaklı bir ürün olarak elbette ahşap oyuncaklar plastikten çok daha çevre dostu bir seçenektir.

 Sonuç olarak:

Ahşap oyuncaklar, plastik oyuncakların üretiminde kullanılan yüksek düzeyde toksik kimyasallar nedeniyle daha sürdürülebilir, çevreye daha duyarlı ve çocuklar için gelişimsel ve fiziksel olarak daha sağlıklıdır. Ahşap oyuncaklar da gülünç derecede pahalı değil, bu yüzden hepimizin karşılayabileceği bir şey. Bu, tüm plastik oyuncakların kötü olduğu anlamına gelmez. Plastik oyuncaklar hala oyuncak kutusunda yerlerini alabilirler; ancak satın almadan önce oyuncakları dayanıklılık ve eğitim değeri açısından değerlendirmek iyi bir fikirdir.

Sağlıcakla Kalın

Ahşap Vadi - Ağustos 2021.


Yorumlarınız

Eric 2022-09-30 21:36:59

Hey there, I just found your site, quick question… My name’s Eric, I found ahsapvadi.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well. So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything? Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever. That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes. Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste? Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry. But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket? You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW. Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site. You know, strike when the iron’s hot! CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better! That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them. Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility. Just this alone could be a game changer to make your website even more effective. Strike when the iron’s hot! CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed. Thanks and keep up the great work! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately! It even includes International Long Distance Calling. Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers. CLICK HERE https://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=ahsapvadi.com


Yorum Yap

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

Ahşap Vadi: Kataloğumuzu incelemek için lütfen tıklayınız.

Bahçe Şemsiyeleri ve Bahçe Dekorasyon Ürünleri.

Ahşap Vadi: Tüm sorularınız için buradayız!

Daha ayrıntılı bilgi ve tüm sorularınız için lütfen aramaktan çekinmeyin.


TOP