Ahşap Oyuncak mı Plastik Oyuncak mı?

Bir çocuk için oyun, gelişimi ve büyümesi için çok önemlidir.  Günümüz de, çocuğunuzla etkileşime girebileceğiniz sayısız oyuncak arasından seçim yapmanız gerekir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken hususlar araştırmalara göre, yaratıcı oyunun bir çocuğun bilişsel yeteneğinin gelişimi için ÖNEMLİ olduğunu göstermektedir.  Ahşap oyuncaklarda çocuğunuza ne yapması gerektiğini öğretecek elektronik parçalar veya sesli komutlar yoktur. Böylece, çocuğunuzun hangi aktiviteleri uygun gördüğü konusunda muhakeme becerilerini kullanmasına izin vermiş olursunuz. Hayal gücünü kullanması duygusal, yaratıcı düşünme ve sosyal beceriler gibi farklı zeka türlerini de harekete geçirecektir. Mesela bulmacalar ve yapı taşları gibi klasik ahşap oyuncaklardan bazıları çocuklara matematik, motor beceriler ve problem çözme konusunda yardımcı olur.

 

Dayanıklılık ve Uzun Ömür


Kabul etmeliyiz ki, çocuklar konu oyuncaklarla oynamaya gelince pek nazik değiller. Plastik biraz dayanıklı görünse de, birçok plastik oyuncakta kullanılan boyalar ve çıkartmalar genellikle soluyor veya yırtılıyor. Öte yandan, ahşap oyuncaklar son derece dayanıklıdır ve yeni gibi görünmek için tekrar boyanabilir.  Ahşap oyuncaklar kolay kolay kırılmaz ve uzun süre dayanabilir. Bu nedenle ahşap oyuncaklar uzun ömürlüdür ve küçük kardeşlere, akrabalara veya arkadaşlara aktarılabilir. Böylece, bu mükemmel oyuncaklara kesinlikle iyi bir değer atfedeceksiniz.


Emniyet

Bir annenin çocuğu için birincil kaygısı güvenliktir. Çocuklar her şeyi ağızlarına sokmaya meyilli oldukları için ahşap gerçekten de plastik veya metale göre daha güvenli bir alternatiftir. Ne yazık ki plastik oyuncakların bir tehlikesi, özellikle de ucuza yapılanların, kolayca kırılabilmesi, potansiyel olarak keskin kenarlar ve size zarar verebilecek küçük parçalar bırakabilmesidir. Bu nedenle, çocuğunuzun oyuncaklarıyla her oynadığında güvenliğinden endişe ediyorsanız, ona kaliteli ahşap oyuncaklar vermeniz daha iyi bir seçenektir. Karşılaştırıldığında sağlam olan ahşap, bu şekilde daha az risk sunar. Ahşap oyuncaklar sadece daha güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzun sağlığı için de daha fazla tercih edilmektedir.


Zamansız görünüm ve his

Çocuklar farklı ağırlıkları ve dokuları deneyimlemeyi severler. Plastik, bir çocuğa ahşap bir oyuncağın verdiği hissi ve duyusal deneyimi yaşatamaz. Ellerinizi iyi hazırlanmış bir ahşap nesneye sürtmenin getirdiği belli bir his vardır ve çocuklar bunu herkesten daha iyi bilirler. Bu hissin üzerine ahşap oyuncakların bir odaya kattığı soyut bir unsur daha var. Bu modern görünüm ve sadelik, her odaya mükemmel bir dekor katar.

Ahşap oyuncaklar daha ucuz

Evet, doğru okudunuz. Peşin maliyeti plastik oyuncaklardan daha yüksek olsa da, ahşap oyuncağın ömrü plastikten önemli ölçüde daha uzundur. Aynı plastik oyuncağı kolayca kırıldığı için veya yeni piller almaya devam etmek yerine, tahta bir oyuncak onlarca yıl boyunca ailenize eşlik edebilir! Bu, oyuncakları başkalarına aktarıp yeniden kullanabileceğiniz ve uzun vadede paradan tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca pilsiz ve elektrikli bileşenler içermeyen oyuncakların bakımı çok daha kolay ve ucuzdur. Kısa dönem maliyeti daha yüksek olsa da, uzun dönem maliyeti size cebinizden büyük bir tasarruf sağlayacaktır. 


Çevre dostu


Genel olarak konuşursak, ahşap oyuncaklar biyolojik olarak parçalanabilir doğası ve geri dönüştürülebilirliği nedeniyle plastikten daha çevre dostudur. Çöp sahalarını insan yapımı plastik ürünlerle doldurmak yerine çocuğunuza çevreye geri kazandıracak oyuncaklar alabilirsiniz. Çocuğunuza her ahşap oyuncak verdiğinizde, gezegenimizi kurtarmada üzerinize düşeni yapmış oluyorsunuz ve sonuç olarak bu değerleri çocuğunuza aktarıyorsunuz. Organik, yenilenebilir ve sürdürülebilir kaynaklı bir ürün olarak elbette ahşap oyuncaklar plastikten çok daha çevre dostu bir seçenektir.

 Sonuç olarak:

Ahşap oyuncaklar, plastik oyuncakların üretiminde kullanılan yüksek düzeyde toksik kimyasallar nedeniyle daha sürdürülebilir, çevreye daha duyarlı ve çocuklar için gelişimsel ve fiziksel olarak daha sağlıklıdır. Ahşap oyuncaklar da gülünç derecede pahalı değil, bu yüzden hepimizin karşılayabileceği bir şey. Bu, tüm plastik oyuncakların kötü olduğu anlamına gelmez. Plastik oyuncaklar hala oyuncak kutusunda yerlerini alabilirler; ancak satın almadan önce oyuncakları dayanıklılık ve eğitim değeri açısından değerlendirmek iyi bir fikirdir.

Sağlıcakla Kalın

Ahşap Vadi - Ağustos 2021.


Yorumlarınız

Eric 2022-06-21 21:16:24

My name’s Eric and I just found your site ahsapvadi.com. It’s got a lot going for it, but here’s an idea to make it even MORE effective. Talk With Web Visitor – CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com for a live demo now. Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. And once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation… and if they don’t take you up on your offer then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Don’t keep losing them. Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=ahsapvadi.com


Yorum Yap

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin

Ahşap Vadi: Kataloğumuzu incelemek için lütfen tıklayınız.

Bahçe Şemsiyeleri ve Bahçe Dekorasyon Ürünleri.

Ahşap Vadi: Tüm sorularınız için buradayız!

Daha ayrıntılı bilgi ve tüm sorularınız için lütfen aramaktan çekinmeyin.


TOP